Apmācības

Te kaut kas būs…

10 lieliski iemesli kāpēc sākt nodarboties ar orientēšanās sportu

1. Piemērots ikvienam.
Nav jābūt rūdītam sportistam, lai sāktu. Sportiskajai sagatavotībai nav īpašas nozīmes, jo visu izšķir vēlēšanās apgūt ko jaunu.

2. Demokrātisks sporta veids.
Arī speciāls sporta tērps nav jāiegādājas. Iesākumā pietiks, ja būs ērts apģērbs un sporta apavi.

3. Vecums nav šķērslis.
Nepastāv nekādi vecuma vai sportiskās sagatavotības ierobežojumi, jo ikviens interesents-iesācējs var doties uz mežu kontrolpunktu meklējumos. Ar orientēšanās sportu var sākt nodarboties jau agrā bērnībā un turpināt to līdz sirmam vecumam, kas ir arī viena no orientēšanās sporta unikālajām īpašībām.

4. Skrien kā gribi.
Tiem, kas varbūt kautrētos par savu neveiklību kādā citā sporta veidā, tautas sacensībās nav par ko samulst – neviens jau neredz, cik pareizi vai nepareizi mežā tiek izvēlēti ceļi uz kontrolpunktiem! Distanci var veikt, arī ejot soļiem.

5. Svaigs gaiss.
Tā ir patīkama iespēja izkustēties svaigā gaisā un redzēt mazliet vairāk no Latvijas dabas! Turklāt sacensības notiek neatkarīgi no laikapstākļiem, kā lietū, krusā, dažreiz sniegot sniegam, un arī pērkona laikā vai pat miglā.

6. Piedzīvojums dabā.
Orientieristu stadions ir daba. Par orientēšanos var priecāties gan kā par pastaigu mežā, gan sportisku sacensību. Varētu teikt, ka orientēšanās mazliet atgādina piedzīvojumu ar mantu meklēšanu, ar ko tik jautri nodarbojās Pepija Garzeķe. Skriet pa mīkstām sūniņām nav tas pats, kas pa pilsētas asfaltu. Orientieristi to ātri spēj novērtēt.

7. Ģimenes pasākums.
Orientēšanās sports lielākajai daļai orientieristu ir ne tikai sacensības, bet arī dzīvesveids, kurā iesaistīti arī citi ģimenes locekļi. Orientieristu bērni pie meža sāk pierast jau uzreiz pēc dzimšanas.

8. Azarts.
Citus vilina tas sacensību gariņš, tās sajūtas, kuras gūst sacenšoties pašam ar sevi, ar laiku un galu galā ar konkurentiem. Vēl kādam šīs sacensības ir kā krustvārdu mīkla, kuru atrisinot Tu nekļūdīgi atrodi kontrolpunktu.

9. Strādā galva.
Lai piedalītos tautas orientēšanās sacensībās, nav nepieciešama augsta fiziskā sagatavotība, bet gan orientēšanās prasmes, koncentrēšanās spēja stresa apstākļos, ātra lēmuma pieņemšana un māka uztvert karti.

10. Labākās zāles.
Orientēšanās sports dod prieku, tā ir atpūta, spēku atgūšana, stresa likvidēšana jeb citiem vārdiem – zāles pret visām kaitēm. Iztērētā enerģija atgriežas ar uzviju, jo pēc neliela skrējiena pa mežu nepadarītie darbi tiek izdarīti ātrāk, problēmas pazūd vai atrisinās vieglāk, cilvēks kļūst mierīgāks un ikdienišķi sīkumi vairs nevar tik viegli satraukt.