You are hereZiemas orientēšanās sporta forumā Somijā

Ziemas orientēšanās sporta forumā Somijā


RakstījaAdministrators- Publicēts13 Februāris 2017

Somijā noslēdzies Eiropas čempionāts pieaugušajiem un jauniešiem, kā arī Pasaules čempionāts junioriem ziemas orientēšanās sportā.
Šajās sacensībās, pārstāvot Latviju piedalījās arī vairāki mūspuses orientieristi — Ziemeļvidzemes orientēšanās centra treneres Ingunas Valdmanes audzēkņi.
Sieviešu pieaugušo izlasē kā vienīgā tās sastāvā startēja Līga Valdmane. Sacensību pirmajā dienā sprinta distancē Līga diemžēl pieļāva neatgriezenisku kļūdu — nepārliecinājās par atzīmēšanos vienā punktā, līdz ar ko pie rezultāta viņa netika. Turpinājumā gan viņai veicās krietni labāk — jauktajā stafetē pārī ar Andri Kivlenieku ierindojoties 8. vietā, bet vidējā distancē 25. vietā. Eiropas čempionātu Līga pabeidza ar 5. vietu stafetē, kurā piedalījās arī juniore Vilma Alberinga un vēl jaunākā Monika Baduna.
Viena pārstāve Latvijai arī Pasaules junioru čempionātā — viesturiete Vilma Alberinga. Vilmas iespētais — 31. vieta sprintā, bez rezultāta garajā distancē un vēl viena 31. vieta vidējā distancē.
Jauniešu sacensībās vesels lērums ar mūsējiem. Visaugstākie rezultāti šoreiz padevās viesturietei Elizabetei Ločmelei — sprintā 17. vieta, garā 21. vieta un vidējā 15. vieta. Nekur tālu neatpalika arī pārējās vienaudzes — Arta Renāte Rulle (trīs 19. vietas) un Anna Emīlija Suta (attiecīgi 21.v., 20.v. un 25.v.).
Arī jauniešiem līdzīgas vietas — Paulam Alberingam 18. vieta sprintā, 19. vieta garajā un 23. vieta vidējā distancē, Rūdlofam Matīsam Vimbam attiecīgi — 24.v., 24.v. un 20.v., Mārim Heinolam — 32.v., 29.v. un 30.v.
Sacensības jaunieši noslēdza uz pozitīvas nots, jo abas stafešu komandas finišēja 5. vietā. Zēnu komandā startēja Jēkabs Putniņš, Vimba un Alberings, meiteņu komandā — Rulle, Suta un Ločmele.
Elizabete Ločmele komandas sniegumu komentēja šādi: «Arta par pirmo etapu saka, ka gāja labi, taču vienmēr var labāk. Distanci veica ļoti labi, taču esot trūcis ātrums. Arī Annai veicās ļoti labi, distances sākumā nedaudz kļūdījās, arī beigās. Kopumā ir apmierināta ar savu startu. Arī es esmu priecīga. Uz distances beigām noķēru zviedrieti, kas finišēja ceturtā, taču sanāca neliela kļūda uz 10 sekundēm, tā dēļ pazaudēju un nevarēju viņu vairs panākt. Šī distance man patika vislabāk, jo bija pietiekami gan tehniski sarežģīta, gan arī ātra.»

ZVOC arī

twitterfacebookfacebook

Magnēta kārtas kartē

Čivinātava

Atbalstītāji