You are hereForumi / Publiskais forums / Par Latviju domājot

Par Latviju domājot


RakstījaInguna Valdmane- Publicēts23 Augusts 2009

Šodien Baltijas ceļam 20! Šodien man bija tā lieliskā iespēja koordinēt sportistu kustību posmā Igaunijas robeža-Jāņmuiža. Liels paldies tiem, kas man deva šo iespēju. Esmu emocionāli un patriotiski ļoti dziļi aizkustināta. Nepavisam nedomāju, ka tā būs.
Pirmo reizi šorīt savas tautas mīlestību sajutu braucot uz Igaunijas robežu un redzot daudzos ugunskurus, kas no Rūjienas līdz robežai bija sakrauti vai katrā ceļgalā, vēlāk jau skrienot uz Rūjienas pusi, tie dega gaišām liesmām, tā mīļi sagaidot skrējienu vēl naksnīgajā Latvijā. Tad smaidošas un draudzīgas sejas, kas pievienojās skrējienam, katrā kilometrā nododot stafeti citiem. Cilvēki, kas ar ziediem sveica skrējējus, ģimenes ar maziem un vēl mazākiem bērniem, jau vecāki cilvēki, kas ar spītu sejā centās veikt savu kilometru, tante, kas piedāvāja ābolus, vīrs ar kruķiem un plāksnīti „Beloruss s vami” soļoja līdz pārējiem, ceļmalā tante ar uzrakstu „latvieši, turamies!” Ļoti, ļoti daudz jauniešu, arī tik agrā rīta stundā, kad skrējiens 5.00 ienāca Latvijā. Mani mīļie audzēkņi Valmierā. Man tik ļoti gribējās zināt, ko domā un sajūt šie cilvēki, ar kādām domām viņi veic savu kilometru Latvijai.
Vakar manas draudzenes meita aizbrauca uz Norvēģiju, strādāt. Kāpēc? Nebija vajadzīga Latvijai? Nebija. Ne jau tai, ko par tēvzemi Latviju sauc, bet tai, ko politiskās intrigas un alkatība sabeidza. Vai par tādu pirms 20 gadiem domājām, kad Baltijas ceļā stāvējām? Nemācējām nosargāt, nemācējām, nu atkal daudzi ir devušies izsūtījumā un izskatās, ka daudzi vēl dosies, arī tie, kas šodien ar gaišām domām pa Baltijas ceļu skrēja.
Būs jau arī, kas paliks. Laikam arī es. Vai tā būs latviešu tautas labākā daļa? Tā būs tā, kas locās, bet nelūzt. Arī es esmu tāda, nekāda, kas, iespējams, nelūzt grūtībās, bet liecas tām līdz, paciešot to netaisnību vilni, kas gāžas pār mums. Tas nav labi, to zinu, bet esmu latviete un tādi mēs esam daudz. Visi stiprie un cietie ir sisti gadu simteņiem, kur gan lai mums vēl viņi būtu ? Mēs šodien kārtējo reizi saņemam sitienus, saņemam noniecinājumu un nepelnītus apvainojumus, bet mēs neceļamies tiem pretim, mēs liecamies, cenšamies pielāgoties, izturēt. Vai vajag?
Es raudu par sabeigto Latvijas valsti, par sapņiem, kas pazūd politiskajos dubļos, par jauno izsūtījuma vilni, kas posta ģimenes. Tomēr es mīlu Latviju, es mīlu savu tēvzemi Latviju, savu latviešu tautu un ceru, ka tomēr skanēs šeit latviešu valoda arī pēc piecām paaudzēm un ziedēs šeit latvju tauta un dzirdēs te latvju dziesmas.

Paldies par taviem jaukajiem vārdiem,mani pārņem līdzīgas sajūtas...Es biju lepna,ka mūsu orientieristi bija vadošie skrējēji "Sirdspuksti Baltijai",latvju tauta pastāvēs tik ilgi,kamēr būs tādi cīnītāji/NE JAU AR DAKšāM/-Kā MēS-tie,kas mīl Latviju sirdī!!!Lai tev veicas un PALDIES!!!

Paldies!

Skrēju kopā ar Valmieriešiem no 260. (Buka) līdz 273.kilometram (Cēsu aplis).
Visi orientieristu maiņu dalībnieki bija ļoti pozitīvi noskaņoti, kas padarīja skrējienu vēl jo patīkamāku.
Paldies!

Īsti jau nav to pareizo vārdu, kas izteiktu tās sajūtas un emocionālo pacēlumu,ko pārdzīvoju vakar - gan ieraugot tuvojošos skrējēju pulciņu, sagaidītāju aplausus, gan skrienot savu kilometru līdz vietai, kur pirms 20 gadiem stāvēju Baltijas ceļā, gan vakarā tiešraidē vērojot skrējienu cauri Rīgai,kur Baltijas ceļu līdz Brīvības piemineklim ar savu skrējienu iezīmēja mūsu bērni.Latvieši ir stipra tauta un šādi pasākumi dara mūs vēl stiprākus!

vis bija labi. M.Taube varbut varetu ielikt bildes no skrejiena, cik redzeju tad vins skreja un focheja ari!!!!

Es tikai tiešraidi skatījos, bet bija tās emocijas, bija, līdz zosādai. Sevišķi brīžos, kad gadījās, ka skrējējs bija palicis viens (tas gan bija ļoti reti), un pašās beigās, kad skrējieni jau tuvojās un koris sāka dziesmu. Tās politiķu runas jau pēc tam nu tā. Nu ir tā nākotne tajos mūsu jauniešos, ir. Būs labi.
Paldies.

Taube ieliec tak bildes ludzu!!!

Palūgšu Viesi nesaukt mani uzvārdā.

ok, labs ir. bildes labas, bet pamaz, bet ir jau labi :)

ok, labs ir. bildes labas, bet pamaz, bet ir jau labi :)

Pamaz tādēļ ka neliku ''līdzīgās'' bildes. Manuprāt ir garlaicīgi skatīties ja ir vairākas vienādas pēc kārtas.

Pievienot jaunu komentāru

Šī lauka saturs tiks saglabāts privāts un nebūs pieejams publiski.
  • Mājas lapu adreses un e-pasta adreses automātiski tiek pārveidotas par saitēm.
  • Atļautie HTML tagi: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Rindas un rindkopas tiek pārnestas uz jaunu rindu automātiski.

ZVOC arī

twitterfacebookfacebook

Magnēta kārtas kartē

Čivinātava

Atbalstītāji