You are hereIntervija ar Sabīni Tiltu!

Intervija ar Sabīni Tiltu!


RakstījaLaura Nīmante- Publicēts01 Aprīlis 2009

Sabīne Tilta ir viena no veiksmīgākajām Ziemeļvidzemes orientēšanās centra jaunajām sportistēm. Pagājušajā gadā, startējot S-16 grupā, Sabīne uzrādīja lieliskus rezultātus un iekļuva Latvijas izlasē, atlasīdamās uz vairākām starptautiska mēroga sacensībām. Aizvadītajā gadā Latvijas Kausa kopvērtējumā savā grupā viņa ieņēma 3.vietu. Šogad Sabīne pirmo gadu startēs S-18 grupā, un jau ir nospraudusi sev nākamos mērķus. Piedāvājam nelielu interviju ar Sabīni pirms 2009. gada sezonas.

Tavs vārds orientēšanās sportā zināms jau sen. Cik ilgi Tu jau nodarbojies ar šo sportu, un kāpēc izvēlējies tieši orientēšanos?

Sākās tā, ka no 1. klases braucu līdz tētim uz Valmieras „Magnētiem” skatīties kā cilvēki dodas mežā un priecīgi nāk laukā, taču pati nekad neuzdrošinājos pamēģināt, jo bija bail iedomāties sevi vienu mežā. 2. klasē es pirmo reizi veicu distanci kopā ar tēti – viņš bija tas, kurš man mācīja apzīmējumus un rādīja, ka jāskrien pa sarkanbalto marķējumu. Sākumā gāja grūti – nekādi nevarēju saprast, kas tā tāda stiga un kāpēc viņu nesauc vienkārši par taisnu ceļu. Pirmos gadus atceros miglaini un īsti par orientēšanos to sākumā arī nevar saukt, jo galvenais jau ir skriet pa marķējumu un paņemt uz tā esošos punktus. Tāpēc uzskatu, ka emu sākusi orientēties no S-14 grupas.

Kādi, pēc Tavām domām, ir Tavi lielākie sasniegumi sportā līdz šim?

EYOC 2008. garā distance - 15. vieta
EYOC 2008. stafete – 7. vieta,
ISF world schools orienteering meeting 2008. garā – 8. vieta
Baltijas čempionāts 2008. garā – 1. vieta
EYOC 2007. garā distance – 11. vieta
EYOC 2007. stafete – 6. vieta
ISF world schools orienteering meeting 2006. vidējā – 3. vieta
ISF world schools orienteering meeting 2006. garā – 3. vieta

Kā Tu vērtē aizvadīto 2008. gada sezonu?

Pagājušo sezonu es neuzskatu par izdevušos, jo mani nemitīgi distancēs pavadīja kļūdas, kuras liekas pavisam muļķīgas. Pēc finiša jau, protams, zinu, kas parasti ir bijis pie vainas – nepaņēmu piesaisti vai skrēju ātrāk kā varēju un tāpēc sakļūdījos utt. – mans mērķis ir noskriet distanci bez kļūdām, domāt par to novēršanu jau distances laikā, nevis pēc finiša. Pagājušo gadu nesanāca. Daudz jādara, lai tā neiznāk arī šogad, bet neko jau nevar zināt J  Taču neskatoties uz to man ļoti patika pagājušā sezona, jo daudzas manas grupas meitenes ir kļuvušas ļoti spēcīgas un katras sacensības var tā kārtīgi pacīnīties.

Vai aizvadītajā sezonā ir bijušas arī kādas īpašas neveiksmes?

Nē, nav bijušas nekādas neveiksmes – nekādas traumas neguvu – domāju, ka tā jau vien ir veiksme. Manuprāt, mani drīzāk ir piemeklējušas īpašas veiksmes, nevis neveiksmes, kad noskrienu distanci un liekas, ka vairāk nokļūdīties nav iespējams, tad izrādās, ka citas konkurentes arī ir sakļūdījušās. Nav jau labi priecāties par citu neveiksmēm, bet reizēm prieciņš ir gan.

Tava izcīnītā 15. vieta garajā distancē S-16 grupā Eiropas jauniešu čempionātā Šveicē noteikti ir visai ievērojams sasniegums. Kā tu vērtē šo savu rezultātu? Vai garā distance ir tavs lauciņš?

Es, protams, ieraugot rezultātu biju apmierināta, taču par distances veikumu gan nē, jo es pieļāvu kļūdas gan dodoties punktā, gan izvēloties variantu uz punktu. Finišējot es nebiju gaidījusi tik augstu rezultātu, jo kļūdās biju atstājusi aptuvenu 2 min, ka EČ ir daudz. Vēl neesmu pamanījusi, kurš īsti ir mans lauciņš, bet skatoties uz rezultātiem, laikam jau garās būs tas īstais.

Daudzi orientieristi pa ziemu ir cītīgi trenējušies, pastāsti, kāds ir bijis Tavs treniņprocess jeb gatavošanās jaunajai sezonai?  

Pēc sezonas parasti ņemu 1 mēnesi brīvu un tad atsāku treniņus. Tā darīju arī šogad. Nedēļā trenējos aptuveni no 5 līdz 6 reizēm. Treniņprogrammu  man sastāda mana un visu ZVOCā   esošo jauniešu trenere Inguna. Skolas laikā pārsvarā trenējos Vaidavā, bet aptuveni divas reizes nedēļā eju uz kopīgajiem ZVOCa treniņiem, no kuriem man ļoti patīk apļa treniņš, kur visi jaunie ZVOCieši tiek pamocīti kārtīgi. J

Kādi ir Tavi galvenie mērķi šā gada sezonai?

Mērķis ir iemācīties noskriet distanci bez kļūdām, domāt par to novēršanu jau distances laikā, nevis pēc finiša.

Jau 8. aprīlī Tu un pārējā ZVOCa komanda uzsāks ceļu uz saulaino Spāniju, kur piedalīsieties Pasaules skolēnu čempionātā orientēšanās sportā. Vai šim startam jūties gan  fiziski, gan morāli gatava?

Es domāju, ka morāli, jā, taču fizisko sagatavotību vēl nav bijusi iespēja novērtēt, jo nav bijušas nevienas LK sacensības, kur būtu sabraukušas spēcīgākās grupas meitenes ar ko arī būtu iespēja salīdzināt ātrumu un spēku. Tāpēc gaidu Kurzemes pavasari un tad jau redzēs.

Kāda ir Tava „veiksmes formula” jeb moto orientēšanās sportā?

Man nav veiksmes formulas, jo man vienkārši veicas :)

 

Paldies, un veiksmīgus startus šajā sezonā!

Jā, jā, labs, Sabīn, Tev vienkārši veicas!! Ziniet ko, viņa trenējas 5-6 reizes nedēļā un, kad trenere saka, ka vajag atpūsties, tad Sabīne atbild- labi, labi, vari plāniņu nerakstīt, pati izdomāšu, ko skriet!
Nu ta lai veicas arī šosezon!

Sabīn!! Lai Tev arī turpmāk veicās un galvenais, lai būtu mērķis katrai sezonai, savādāk nekas nesanāk! Saku no pieredzes ;) :))

ZVOC arī

twitterfacebookfacebook

Magnēta kārtas kartē

Čivinātava

Atbalstītāji