You are hereHola*, Valmiera!

Hola*, Valmiera!


RakstījaAdministrators- Publicēts16 Marts 2017

BRĪVLAIKĀ SPĀNIJĀ. Valmieras orientieristi Matīss Leitlands (no kreisās), Vilma Alberinga, Māris Heinols, Sintija Ozola, Arta Renāte Rulle, Anna Emīlija Suta, Liene Mālniece, Aija Denija Trēziņa, Pauls Alberings un Madara Vaļģe treniņu brīvbrīdī. Ingunas Valdmanes foto

Šo nedēļu 1. — 11. klašu skolēni pavada pavasara brīvdienās — pēdējās pirms vasaras brīvlaika.

Valmieras Bērnu sporta skolas orientēšanās sporta sekcijas vecākie audzēkņi, tikko nokāpuši no slēpēm, kopā ar treneri Ingunu Valdmani šajā nedēļā atrodas saulainajā Spānijā, treniņnometnē netālu no Alikantes Vidusjūras krastā.

«Skolēnu brīvdienas vienmēr ir tas laiks, kas jāizmanto labām treniņnometnēm,» stāsta orientieristu darbaudzinātāja. «Ar to es domāju gan ļoti daudz un smagus treniņus, gan arī nomainīt ikdienišķo vidi Valmieras apkārtnes mežos, kurus esam izskrējuši krustu šķērsu skolas laikā. Latvijā vēl daudz dubļu, vietām ledus, purvos un upītēs ūdeņi auksti, bet pēc mēneša mums jau viens no atbildīgākajiem startiem sezonā — Pasaules skolēnu čempionāts Itālijā, kas notiks kalnos, tādēļ šogad nolēmām brīvlaiku pavadīt Spānijā, kur siltāks, kalni augstāki un klintis lielākas. Neesam Spānijā pirmo reizi, tomēr vienmēr meklējam saviem treniņiem jaunus apvidus. Šogad esam izvēlējušies Alikantes pusi. Te veicami treniņi gan piejūras kāpās un smiltīs, gan pēc pārdesmit kilometriem varam tikt kārtīgās kalnu kartēs. Nedēļas beigās mūs gaida arī sacensības, kas notiks pie Madrides, tad pēdējās dienas arī dzīvosim tur.

Šādas nometnes ārzemēs mums notiek regulāri, un tas nav tādēļ, ka gribas dzīvot lepni, bet gan tāpēc, ka sveši meži svešā vietā ir ļoti nepieciešami pieredzes gūšanai. Lai cik apzinīgi un kārtīgi orientierists trenētos mājās, viņš nekad nesasniegs labu rezultātu starptautiskās sacensībās svešā valstī, ja nebūs iepriekš iepazinis skrienamo apvidu. Katrā vietā skriešanas un orientēšanās tehnikas apstākļi ir citi. Pieredze veidojas daudzu gadu garumā.»

Šogad Pasaules skolēnu čempionātā piedalīsies Valmieras Viestura vidusskolas zēnu komanda — Pauls Alberings, Matīss Leitlands, Rūdolfs Matīss Vimba, Māris Heinols un Dāgs Lepiksons, kā arī Latvijas izlases sastāvā — Anna Emīlija Suta, Vilma Alberinga un Jēkabs Ločmelis. «Valmieras pilsētas pašvaldība mūs finansiāli atbalsta šajā pasākumā, sedzot dalības maksas, tad nu mūsu uzdevums ir sagatavoties, cik labi vien iespējams. Forši jau būtu, ja mūsu brīnišķīgajiem jauniešiem vēl arī kāds sponsors atrastos, gan jau viņi mācētu savu atbalstītāju vārdu popularizēt, vismaz savus vecākus ar labu vārdu viņi piemin it bieži,» piebilst Inguna.

«Mani mērķi šogad Pasaules skolēnu čempionātā ir tikt trijniekā un labi nostartēt arī Eiropas čempionātā,» atklāj viens no talantīgākajiem VBSS orientieristiem Pauls Alberings. «Tāpat man joprojām ir sapnis iekļūt kādā zviedru klubā, jo tieši zviedri ir šī sporta veida toņa noteicēji pasaulē. Turpināšu arī intensīvi uzlabot savas orientēšanās prasmes. Šeit Spānijā pirmo reizi uz treniņnometni esmu paņēmis līdzi arī mācību grāmatu — krievu valodas, jāpaspēj uzrakstīt vienu aizkavējušos mājasdarbu.»

«Šajā braucienā nē, jo ir brīvlaiks, bet citos kuri ir skolas laikā lai ļoti neiekavētu mācības vielu mācības ņemu līdzi,» par attiecībām ar skolu ārpus tās, kad sauc iemīļotais sporta veids atbild vēl viena Pasaules skolēnu čempionāta braucēja Anna Emīlija Suta. «Pateicoties orientēšanās sportam esmu skrējusi kopumā astoņās valstīs, kā piemēram — Spānijā, Zviedrijā, Austrijā. Mans lielākais sapnis tomēr ir nokļūt valstīs, kas atrodas ārpus Eiropas. Viena no tādām varētu būt Austrālija, jo tur ir ķenguri un silts laiks.»

Arī Annas mērķi sacensībās Itālijā neaprobežojas ar vienu piedalīšanos, arī viņa pēc mēneša tur cer uzrādīt augstus rezultātus. Pēc tā jau viņa noskaņosies uz labu rezultātu sasniegšanu citās sacensībās, ar mērķi iekļūt Latvijas izlases sastāvā, kas brauks uz Eiropas jauniešu čempionātu Slovākijā.

* Hola — sveika (no spāņu val.).

ZVOC arī

twitterfacebookfacebook

Magnēta kārtas kartē

Čivinātava

Atbalstītāji